Krátkodobé pôžičky bez obmedzenia

Krátkodobá pôžička poskytuje mnohé výhody, medzi hlavné patrí rýchlosť poskytnutia pôžičkyV úvode tohto článku si najprv jasne zadefinujeme základný pojem. Krátkodobá pôžička je druh pôžičky poskytnutý väčšinou nebankovým subjektom (ktorý ale musí spĺňať náročné kritéria). Ich základnou charakteristikou je hlavne to, že patria k takzvaným rýchlym pôžičkám, čo znamená, že vám budú doručené čo možno najrýchlejšie. Na jednej strane poskytujú menšiu sumu v porovnaní s klasickými pôžičkami a na strane druhej majú nižšiu dobu splatnosti. Krátkodobé pôžičky majú široký okruh používateľov. Na ich získanie nepotrebujete spĺňať náročné podmienky. O všetkom si povieme nižšie.

Finančné obmedzenia

Príznačné pre krátkodobé pôžičky je, že nepožičiavajú až také sumy, ako by vám umožnila možno aj banka. Konkrétne ide o sumy od 5 eur do nejakých 8 000 eur. Stretnúť sa môžete aj s vyššími sumami, ale my pracujeme hlavne s overenými zdrojmi. Spomedzi serióznych nebankoviek spomeňme aspoň niekoľko: Ferratum ponúka krátkodobú pôžičku od 30 do 350 eur, Pôžičkomat vám požičia už od 25 eur do maximálne 350 eur, s CreditOne si môžete požičať oveľa nižšiu čiastku, a síce 5 eur. Aj maximum je posadené o niečo nižšie – 180 eur.

Pri krátkodobej pôžičke treba počítať aj s vyššou úrokovou sadzbou a ročnou percentuálnou mierou nákladov, než je pri klasických pôžičkách. Hoci sú tieto čísla vyššie, dá sa povedať, že pri serióznych nebankových subjektoch nie sú relevantné (hlavne v prípade RPMN, ktoré určuje ročnú mieru nákladov), pretože sa týkajú kratšej doby splatnosti (v prípade menšej pôžičky). Dokonca, pri nami zmienených spoločnostiach máte vašu prvú pôžičku u nich s 0% úrokom, a teda nič nepreplatíte.

úrokovej sadzbe hovoríme, ak by ste si chceli vypočítať, koľko eur navyše by ste v splátkach zaplatili. Toto číslo je uvedené v percentách. Je veľmi dôležité, aby ste si ho všimli, pretože v konečnom dôsledku to môže ovplyvniť vaše finančné blaho. U neserióznych spoločností by ste mohli vašu požičanú čiastku preplatiť až niekoľkonásobne.

RPMN je, podobne ako úrok, uvádzaný v percentách. Ako z názvu vyplýva, udáva celkové percento výdavkov prevyšujúcich požičanú sumu, po dobu jedného roka. Býva o niečo vyššie ako úrok, pretože okrem neho v sebe zahŕňa aj iné poplatky.

Nižšia požičaná suma má za následok kratšiu lehotu splatnosti. Preto si niečo povedzme aj o nej.

Splatnosť krátkodobých pôžičiek je väčšinou veľmi krátkaSplatnosť

Ako sme už spomenuli, na splatenie pôžičky budete mať trošku menej času, ako by to bolo pri klasických pôžičkách. Doba splatnosti variuje podľa toho, koľko si zoberiete. Pri menších sumách to môže byť do 31 dní, pri väčších sumách máte k dispozícií aj niekoľko mesiacov. Spoločnosti, ktoré sme vyššie zmienili majú splatnú lehotu do 31 dní.

Ak sa stane, že by ste nemali dostatok sumy na splatenie krátkodobej pôžičky, máte možnosť požiadať o predĺženie doby splatnosti. Väčšinou sa predlžuje o niekoľko dní, no napr. s Ferratum máte možnosť predĺženia až o mesiac. Niektoré spoločnosti majú predĺženie bez poplatku, iné si účtujú buď nejaké percento z dlžnej sumy alebo fixný poplatok za prolong určený podľa toho, o koľko si splatnosť potrebujete predĺžiť.

Aby ste sa svojvoľne nepripravili o peniaze, o ktoré nemusíte, dobre zvážte výber pôžičky a hlavne si buďte istý, že budete mať financie na jej vrátenie.

Kto môže požiadať?

V porovnaní s klasickými pôžičkami, krátkodobé pôžičky nemajú prísne obmedzenia. Požiadať o ňu môžete či ste nezamestnaný, študent, dôchodca, na materskej alebo potrebujete peniaze pred výplatou na zaplatenie nečakaných výdavkov.

Ak máte nejaký záznam v registri dlžníkov, nevadí. Krátkodobé pôžičky bez registra sú tu práve pre vás. Nenazerajú na vaše minulé resty a dávajú šancu každému, kto peniaze naozaj potrebuje. Dokonca ani nemusíte ničím ručiť, ani dokladovať účel či príjem.

Skutočne ihneď

Po odoslaní online žiadosti čakáte na odpoveď zo strany poskytovateľa. Krátkodobé pôžičky ihneď sú schválené prakticky každému. Podľa vyťaženosti vybraného subjektu môžete odpoveď už aj so žiadanými peniazmi dostať do pár minút, prípadne do 24 hodín.

Môžete o ne požiadať pomocou online formulárov, telefonicky alebo aj sms správou. Teraz je už len na vás, aby ste si zvolili taký spôsob žiadosti, ktorý vám najviac vyhovuje.

V súčasnosti je možné získať krátkodobú pôžičku aj cez SMSSMS pôžička

Tento typ pôžičky je druh rýchlej krátkodobej pôžičky. Pri žiadosti pomocou sms, si dávajte pozor na tvar sms. Každý poskytovateľ ponúkajúci pôžičku cez sms si určuje tvar. Ak sms odošlete v nesprávnom tvare, nemusí byť doručená tam, kam chcete. Tento typ pôžičky má aj kratší termín splatnosti. Väčšinou do 15 dní. Stále platí, že prolong je možný.

Na záver len toľko, že aj keď ste v krajnej núdzi, pri výbere vhodnej pôžičky si dávajte pozor, pretože nie všetko, čo sa blyští, je zlato. Nebankové spoločnosti vám môžu nasľubovať hory- doly, no zároveň vás dostať do ďalšej núdze. Dobre si overujte serióznosť vami vybranej spoločnosti, poskytujúcej krátkodobé pôžičky, a to na internetovej stránke Národnej banky Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *