Pri hľadaní vhodnej PZP vám pomôže Uzavripzp

Prieskum trhu sa oplatíUrobili ste si už prieskum rôznych poisťovacích spoločností? Alebo len uvažujete, aby ste si ho urobili, ale neviete kde a ako začať? V tom prípade vám poradíme vo všetkom, čo by vám mohlo pri výbere a hľadaní vhodnej PZP pomôcť. Povinné zmluvné poistenie, zákonné poistenie alebo zákonná poistka pomenúvajú ten istý typ povinnosti. Tou povinnosť je poistiť každé vozidlo, ktoré vlastníte. Nejde len o poistenie auta, ale aj motorky, prívesného vozíka a všetkých iných motorových a nemotorových vozidiel, či už s evidenčným číslom alebo bez neho, ktoré vchádzajú do cestnej premávky.

Na koho sa obrátiť?

Prvým, čo by ste mali urobiť, je nie chodiť osobne po jednotlivých pobočkách poisťovacích spoločností, ale kliknúť si na stránku Uzavripzp, ktorá vám poskytuje nielen to najlacnejšie PZP, ale nájde vám aj všetky možnosti poistenia vášho vozidla. Prečo sa teda nespoliehať na kamenné pobočky ale dôverovať radšej PZP online?

PZP online

S PZP online si môžete dopriať niekoľko hodín voľna. Ako je to možné? Predstavte si, koľko času by vám zabralo chodiť po jednotlivých pobočkách a zisťovať jednotlivé ceny pzp. Každému pracovníkovi musíte zadať údaje o vozidle zvlášť, potom ešte počúvať prečo si zvoliť práve tú danú poisťovaciu spoločnosť atď. Do straty času môžete započítať aj čas, ktorý trávite presunom z jednej pobočky do druhej, prípadne z miesta vášho bydliska do pobočky. Všetky tieto prieskumy si budete musieť naplánovať na váš voľný čas, čo vám určite nie je veľmi príjemné. Preto vám doporučujeme PZP online, teda poistenie, ktoré je možné uzatvoriť cez internet, z pohodlia domova. Nemusíte sa obávať toho, koľko času vám zas zaberie chodiť hore-dole. Ostanete na jednom mieste. Ak využijete stránku uzavripzp.sk, vyplníte len jeden formulár, ktorý vám vypočíta ceny pzp jednotlivých poisťovacích spoločností. A to nie do niekoľkých hodín, ale výsledky vrátane vypísania formulára budete mať do 10 minút bez toho, aby ste niekam chodili alebo si niečo porovnávali.

Najlacnejšie riešenie nájdete onlineNajlacnejšie PZP auta z porovnania

Hľadáte najlacnejšie PZP auto alebo iného dopravného prostriedku? Tak si buďte vedomý toho, že s online poistením šetríte váš bankový účet. Treba však spresniť, že nie s hocijakou online stránkou ušetríte. Ale ak sa obrátite na uzavripzp.sk, tak určite áno. Pretože táto internetová stránka, na ktorú sa dostanete aj po kliknutí na hore označený výraz, vám ponúka porovnanie povinného zmluvného poistenia. Čo to znamená? Že po vypísaní všetkých potrebných údajov vo formulári, vám vybehne porovnanie jednotlivých PZP. Inými slovami, keďže vyššie zmienená stránka spolupracuje s viacerými poisťovacími spoločnosťami, porovnanie poistenia auta obsahuje výsledky výpočtov poistenia zo všetkých týchto spoločností. Všetko je vypísané zreteľne a pochopiteľne na jednej stránke, takže nemusíte nič prepínať, nič prepisovať, len uvážiť, ktoré zákonné poistenie je pre vás to najvhodnejšie. Ak hľadáte najlacnejšie PZP, s uzavripzp.sk ho určíte nájdete.

Ako sme už spomenuli, na uzavripzp.sk je potrebné vypísať formulár, aby ste mohli dostať relevantné výsledky porovnania jednotlivých zákonných poistiek. V rámci potrebných údajov (ktoré je potrebné vypísať) môžete natrafiť na výkon a objem motora, najväčšiu prípustnú a prevádzkovú hmotnosť, značku a model vozidla, rok výroby, počet kilometrov, ktoré približne najazdíte za rok a tak ďalej. Okrem informácií o vozidle je nevyhnutné vypísať aj iné údaje, a tými sú údaje o majiteľovi. Napríklad dátum narodenia, údaje o vodičskom preukaze, spôsobené nehodové udalosti, prípadne doba stavu bez škody a tak ďalej. Ak by ste si chceli uplatniť nejaké zľavy, môžete tak urobiť po vypísaní iných položiek: účet v OTP banke, dieťa do 15 rokov, platiteľ iného druhu poistenia a tak ďalej.

Priamo z porovnania PZP si môžete vybrať také poistenie, ktoré sa vám najviac pozdáva. Pri rozhodovaní vás nikto nebude ovplyvňovať, iba ak by ste požiadali o odbornú pomoc, o ktorú samozrejme môžete požiadať a to aj prostredníctvom uzavripzp.sk. Po kliknutí na danú ponuku bude potrebné vypísať ešte niekoľko údajov. Na vašu mailovú adresu vám daná poisťovacia spoločnosť do niekoľkých minút zašle návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie PZP, ale aj dočasnú bielu kartu. Určite viete, že na to, aby ste mohli vaše vozidlo bez problémov používať, je potrebné nosiť pri používaní vozidla vždy bielu a zelenú kartu. Dočasná biela karta, ktorá vám je doručená mailom, je platná 30 dní a je potrebné si ju vytlačiť pre prípad policajnej kontroly vozidla. Do tejto doby je nevyhnutné zaplatiť poistné, ináč vám dané zákonné poistenie zanikne. Jazda s nepoisteným vozidlom vás môže vyjsť veľmi draho. Jednorazovo to môže byť niekoľkonásobok ceny ročného zmluvného poistenia na auto, motorku či prívesný vozík. Po zaplatení a zaevidovaní vašej platby vám bude poštou doručená originál biela a zelená karta, platné po takú dobu, na akú ste povinné zmluvné poistenie uzatvorili.

Porovnanie PZP vám ukáže, že jednotlivé ceny poistenia sa môžu líšiť až v stovkách eur, no v konečnom dôsledku je na vás, pre aký spôsob poistenia sa rozhodnete. My vám však nielen na základe svojich skúseností, ale aj na základe mnohých spokojných zákazníkov vrelo odporúčame PZP online. Ak by ste však chceli poznať aj iné názory, prípadne iné skutočnosti o zákonnom poistení, možno vám v tom pomôže aj táto stránka v nemčine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *