PZP online výpočet

Presný výpočet ceny

PZP online kalkulačka je pomôcka pre všetkých, ktorí hľadajú presný výpočet PZP poistenia. Je to nástroj, ktorý vám ukáže, za koľko môžete mať vami hľadané poistenie. Ako určite viete, hľadať vhodné riešenie, ktoré by spĺňalo vaše cenové a balíčkové požiadavky môže byť veľmi náročné nielen časovo, ale samozrejme aj finančne. Preto vám na našej stránke ponúkame názor jedného klienta, ktorý tento internetový nástroj využil a ktorý si ho nevie vynachváliť:

„Pred časom som hľadal pre moje auto povinné zmluvné poistenie. Nechcel som však nič cenovo prehnané, ani žiaden špeciálny balíček. Keďže som pracovne vyťažený, nemal som chuť chodiť po pobočkách a tráviť tam hodiny času a to len zisťovaním ceny, ktoré by sa aj tak podrobilo môjmu ďalšiemu užšiemu výberu. Tak som sa pustil do internetového vyhľadávania a narazil som na stránku, ktorá splnila každé z mojich kritérií. Ušetril som hodiny času a do niekoľkých minút som získal presné výpočty ceny z viacerých poisťovní. Vďaka nim som si už nemusel nič viac zapisovať, všetky cenové ponuky som mal zoradené prehľadne, bez toho, aby som si musel niečo zapisovať. Žiadosť prebehla rýchlo a efektívne. Našiel som presne také poistenie, aké som chcel, to znamená aj cenovo aj balíčkovo. Okrem toho som si najprv mohol prečítať zaujímavý článok, ktorý mi takisto pri výbere poistenia pomohol. Vrelo ho odporúčam každému, kto nevie, kde pri hľadaní začať, ale aj tým, ktorí si myslia, že už favorita majú. To im tento názor buď potvrdí alebo vyvráti.“                                                                                                                                  Michal, 44 rokov

Z názoru pána Michala si vypichneme niekoľko faktov:

 1. „Keďže som pracovne vyťažený, nemal som chuť chodiť po pobočkách a tráviť tam hodiny času“

Koľko z ľudí, ktorí hľadajú tento produkt, sú zároveň pracujúci? Drvivá väčšina. Keď si predstavíme slovenské pracovné podmienky, nielen tie platové, ale aj časové, tak mnoho z nás začína pracovať predtým, ako sa otvoria pobočky poisťovní. Zároveň však končia tesne predtým alebo až potom, ako sa zatvoria. Čiže, ak by ste si nechali návštevy pobočiek po práci, je veľmi malá šanca, žeby ste natrafili na nejakú z nich, ktorá bude otvorená. A tak zbytočne premárnite čas. Prečo nevyužiť internet (tak, ako to urobil pán Michal), ktorý je dnes zavedený skoro v každej domácnosti a tým ušetriť hodiny času, ktorý by ste ináč strávili v pobočkách poisťovní zisťovaním jednotlivých cenových ponúk? PZP online kalkulačka vám vypočíta ceny poistenia do niekoľkých minút. Vašou úlohou bude len vypísať jeden formulár, aby mal byť z čoho výpočet vygenerovaný.

 1. „Našiel som presne také poistenie, to znamená aj cenovo aj balíčkovo.“

Ako ste si mohli vyššie prečítať, pán Michal internetovému spôsobu výpočtu ceny PZP nič nevyčíta. Práve naopak, nevie si ho vynachváliť. Ak patríte skôr k tým, ktorí práci s internetom neprišli na chuť, nemusíte sa nijako trápiť. Len si kliknite na vyššie označený výraz, ktorý vás presmeruje, oboznámi vás o niektorých skutočnostiach a umožní vám priamo požiadať o poistenie. Tento výpočet poistenia vám zobrazí ponuky od viacerých poisťovní a takisto pri nich nájdete detaily napríklad o rozsahu poistného balíčka. Niektoré môžu byť lacnejšie, no s nižším krytím, a tie drahšie môžu mať väčšie krytie. Preto hneď neporovnávajte podľa ceny, ale pozerajte sa hlavne na svoje potreby. Ak nepatríte k šťastným jazdcom, zvoľte si skôr širšie krytie. Ak však veľmi nejazdíte, prípadne jazdíte veľmi opatrne, stačí vám to najjednoduchšie a možno aj to najlacnejšie poistenie, ktoré vám poistná kalkulačka určite zobrazí. Samozrejme, netreba sa spoliehať na to, že najlacnejšie poistenie je zároveň to najjednoduchšie. Možno natrafíte na akciu, kedy bude aktuálne najlacnejšie PZP so širším krytím.

PZP online

Ak ste vodič, skúste PZP online

Skúšali ste už niekedy požiadať o online povinnú zmluvnú poistku? Tento spôsob má len výhody. V niektorých prípadoch sa môže javiť  za nevýhodu to, že nemáte priamy kontakt s pracovníkom, ktorý by vám mohol spätne, a teda aj okamžite odpovedať na vaše otázky. Avšak tento bod môžete vnímať aj ako výhodu, pretože vás nikto nemusí neobjektívne ovplyvňovať pri výbere. Prečo neobjektívne? Pretože každý pracovník je zainteresovaný do predaja jeho produktov. Nikto vám nebude odporúčať niečo iné, hoci v ich podvedomí vedia, že na trhu sú určite aj lepšie ponuky, než to, čo vám práve odporúčajú. Aké iné výhody predstavuje? A ako si spraviť overenie PZP?

Výpočet ceny

Kalkulačku na výpočet ceny PZP nemusíte využiť len na zistenie u auta, ale aj iných prostriedkov, akými sú napríklad:

 • motocykel,
 • prípojné vozidlo
 • dodávka do 3,5 tony.

Vo všeobecnosti však budeme hovoriť o aute, pretože práve to sa žiada najčastejšie. Obsahuje jeden formulár, ktorý musí byť vypísaní presne, to znamená bezchybne, aby ceny boli správne a PZP, v prípade jeho uzatvorenia, platné. Viete, čo treba do tohto formulára vypísať? Ide o informácie ohľadom vozidla, ale aj jeho majiteľa.

O vozidle bude treba zadať napríklad to:

 • aký výkon a objem má motor vášho vozidla,
 • jeho prevádzkovú hmotnosť,
 • najvyššiu prípustnú hmotnosť,
 • rok výroby,
 • približný počet km najazdených za rok
 • a iné informácie.

Ohľadom majiteľa je potrebné zadať:

 • dátum narodenia,
 • informácie o vašom vodičskom preukaze resp. o preukaze majiteľa vozidla,
 • spôsobená nehodová udalosť,
 • stav bez škody atď.

Ponúka aj špeciálne akcie a zľavy z poistného, ak máte napríklad dieťa do 15 rokov, ak platíte iný druh poistenia, ak máte účet v OTP banke alebo v prípade iných faktov. Do formulára nezabudnite všetko vypísať pravdivo. Ak všetky tieto údaje neviete spamäti, hlavne tie o vozidle, tak ich nájdete aj v technickom preukaze vozidla.

Ako postupovať?

V zobrazených výsledkoch máte interaktívne ponuky. To znamená, že na ľubovoľnú ponuku, prípadne na ponuku, ktorú ste si vybrali, môžete kliknúť a týmto klikom aj o ňu požiadate. Bude potrebné vypísať ešte niekoľko údajov, aby vaša žiadosť bola riadne odoslaná a do pár minút si skontrolujte vašu mailovú adresu. Mali by ste dostať:

 • potvrdzujúci mail zo strany poisťovateľa,
 • ako aj v prílohe návrh zmluvy,
 • podmienky zmluvy,
 • údaje na zaplatenie poistenia
 • dočasnú zelenú kartu, ktorá je platná 30 dní.

Po zaplatení poistného do tejto doby vám budú na poštou odoslaná karta (originál zelená), ktoré musíte predložiť pri každej kontrole vozidla policajnou hliadkou. Ináč vám hrozia vysoké pokuty.

Nezabúdajte na výpoveď súčasnej zmluvy.

PZP online je skutočne veľmi výhodnou pomôckou, ktorá nepomohla len pánovi Michalovi, ale mnohým ďalším žiadateľom, ktorí nemali čas na to, aby chodili po jednotlivých pobočkách osobne. Ak by ste však chceli informácie a názory tretej strany, viac sa môžete dočítať aj na Financial Times.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *